Tordai Bence J. Howard Miller 1943-as Meg tudjuk csinálni! („We Can Do It!”) plakátjának egy parafrázisával emlékezett meg május 1-ről.
A színek szerepe
Az eredeti kék-sárga tónusú kép színvilágát jelentősen megváltoztatták, természetesen nem véletlenül, a színeknek ezúttal is komoly jelentése van. A változtatás nyilván okkal történt, hisz az eredeti színvilágot fel lehetett volna használni akár egy újabb ukránbarát, és oroszellenes, háborús uszító kiállásra is, de ezúttal nem ez történt.
Az eredeti plakátot a Párbeszéd zöld tematikájának megfelelően zöld háttérrel látták el. Eközben a hatalmasra duzzadt vörös keretezés a kommunista-szocialista-munkásmozgalmi múltat szimbolizálja, kifejezetten bolsevik értelmezést adva az öklét felemelő harcos nőalaknak. Saját maguk bizonyították be, hogy: „Olyanok, mint a (görög) dinnye, kívül zöld, belül vörös”.
Modern zöldpárt kommunista szimbolikával?
Igazából nem értjük, hogy egy modern zöldpárt miért akar lejárt szavatosságú kommunista szimbolikával élni, de ha tényleg így gondolják, akkor célszerűbb lett volna egy hiteles archív munkás öklöt ábrázoló plakátot választani. Esetleg aláírhatták volna: „Munkásököl, vasököl, oda sújt, ahova köll”. Ehelyett a képhez kapcsolódóan Tordai Bence ismételten az alapjövedelem bevezetésének fontosságáról értekezett, mint létfontosságú munkásbarát újításról. Pedig ez egy ostoba ötlet, ami pont, hogy nem a bérből és fizetésből élőket segíti. Hisz, ha elveszünk azoktól, akik dolgozni akarnak és odaadjuk azoknak, akik deklaráltan nem akarnak dolgozni, bár tudnának; azzal nem a dolgozó embereket segítjük, hanem az ingyenélőket.
Elfeledett édesanyák
Tordai Bence május 1.-e kapcsán megint csak elfelejtkezett valamiről. Tudjuk, hogy a keresztény ünnepek abszolúte hidegen hagyják és a jelek szerint jó barátjának, Őrsi Gergelynek sem sikerült elmagyaráznia neki, hogy mik is azok a városszerte látható tornyos épületek, ahova ünnepek idején tódulnak a hívek a választókerületében. Na de hagyjuk is a húsvétot! Ezúttal anyák napja is május 1-re esett, ami nem keresztény ünnep, mégis elhallgatásra került. Tordai Bencének gyalázatos módon egy jó szava sem volt az édesanyákhoz (még a munkásként dolgozókhoz sem). Érzelmi sivárságról tesz tanúbizonyságot az ilyen ember, hiszen neki is van felesége, aki nem mellékesen édesanya is. Vajon őt sem köszöntötte fel?
A Hidegkúti Hírek Pesthidegkút életével, helytörténetével, kulturális eseményeivel és közéleti témákkal foglalkozik.