„Ha Magyarország meg akarja őrizni a szabadságát és szuverenitását, akkor nincs más választás, el kell foglalni Brüsszelt” – hangsúlyozta március 15-én a miniszterelnök. Nem meglepő, hogy az államférfiúi ünnepi beszéd egyúttal mozgósításként is szolgált a júniusi EP választásokra. Orbán Viktor a több ezer ember előtt megtartott irányszabás mellett érintette a lehetséges szövetségeseket, de arról nem esett szó, hogy miképpen történhet meg majd mindez, azon kívül hogy minél többen mennek el Európában a szuverenitásra szavazni. Ez utóbbi viszont nem bal, vagy jobb oldali kérdés elsősorban, hanem valóban a nemzetek szabadságának a kérdése. Minden további dilemma csak azon belül értelmezhető. Ezek között például az is, hogy az erőszakos „zöldpolitika” súlya mekkora lesz? Vagy a pénzügyi, logisztikai és katonai támogatási problémák megoldása milyen módon és formában fognak majd történni? Az egyes szakpolitikai területeken mi fog végbemenni? Valamint az EU-s szankciók hogyan befolyásolják azon költségvetési kifizetéseket, amelyeket a megfoghatatlan jogállamiság megsértésére hivatkozva nem utalnak át? Természetesen még sok más kisebb/nagyobb ügyben, ügyintézésben változás történhet. Jól tudjuk, hogy az EU-s szavazás legfőbb rendező elve az egyes országokban működő pártokra leadott szavazatok száma, s ezek a pártok vagy szuverenitáspártiak, avagy éppen ellenkezőleg, azt ellenzők. Valamint láthatjuk azt is, hogy országonként más és más lehet majd a helyzet. Már most erősen sejtjük, hogy lesznek olyan országok, ahol túlsúlyban lesznek a szabadságukat szerető polgárok, annak ellenére hogy kormányaik nem szuverenisták, s nem tartják tiszteletben a többség, népük akaratát. Mégis el kell mennünk szavazni, mert az EU-s választáson a pártokra leadott egyszerű többség lesz a döntő tényező!!!!!!
Tehát a kulcsszó a szuverenitás, a mindent meghatározó, ahogy ezt Orbán Viktor kiemelte. Milyen jó lenne, ha a kampány során felvilágosítanák az embereket a fentiekről, mint ahogy teszi azt Lóránt Károly a Magyar Nemzetben „Jobboldali alternatíva Európában – A szuverenista erők jelentős előretörése várható a júniusi EP-választásokon” című írásában.
Európai Külkapcsolatok Tanácsa (amelyet ugyan Soros György hozott létre még – szerk.) is készített erről egy előrejelzést, amely szerint az általuk Európa-ellenesnek, populistának (szuverenista – szerk.) nevezett pártok kilenc tagállamban (Ausztria, Belgium, Csehország, Franciaország, Hollandia, Lengyelország, Magyarország, Olaszország, Szlovákia) várhatóan az első helyen végeznek az európai parlamenti választásokon. További kilenc országban (Bulgária, Észtország, Finnország, Lettország, Németország, Portugália, Románia, Spanyolország, Svédország) pedig a második vagy harmadik helyet érhetik el. Ezzel az Európai Parlamenten belül a kereszténydemokraták, a konzervatívok és a radikális jobboldali képviselők jobboldali koalíciója először kerülhet többségbe, mármint akkor, ha ilyen (szuverenista pártok – szerk.) összefogás(a) egyáltalán létrejön.
Ilyen összefogás, más néven EP pártfrakció, képviselőcsoport, – ahogy Lóránt Károly írja – az Identitás és Demokrácia is;
A választások legnagyobb nyertese azonban a radikális jobboldali Identitás és Demokrácia (ID) képviselőcsoport lesz, amely közel száz képviselőjével a harmadik legnagyobb frakció lesz az új parlamentben. Az egyes pártcsoportok létszáma természetesen attól is függ, hogy az újonnan bekerültek, illetve a mai el nem kötelezettek, közöttük a Fidesz képviselői, melyik csoportot választják, illetve hova hívják meg őket.
A harmadik legnagyobb erő tovább növelheti érdekérvényesítési erejét egy-egy adott kérdésben, például a fenti „zöldpolitika”, a pénzügyi, logisztikai és katonai támogatási problémák, az egyes szakpolitikák, a polgári szabadságjogok, a bel-és igazságügy, az EU szankciók területein, a költségvetési kifizetések visszatartásában, a megfoghatatlan jogállamiság megsértése kérdésekben. Mert a másik oldal az Európai Néppárt (EPP), valamint a Szocialisták és Demokraták Progresszív Szövetsége (S§D) a „Zöldek” különböző csoportjaival is kiegészülve ugyan
a mandátumok 54 százalékát fogja birtokolni, szemben a jelenlegi 60 százalékkal. Ez azonban nem automatikusan biztosít szavazási többséget, mert a tapasztalat szerint adott kérdésekben – a nemzeti érdekek előtérbe kerülése miatt – nem biztosítható a csoporttagok egységes szavazása.
Cikkének befejező részében így ír mindenről;
A mostani választásokon a szuverenista erők minden bizonnyal előrelépnek, de hosszú lesz még az az út, amely végül elvezethet oda, hogy Európa pozitív hagyományaihoz, kulturális örökségéhez, és ahol a racionalitás győz az irracionalitás felett.
Lóránt Károly, a Nemzeti Fórum tanácsadója ennek az előrejelzésnek a megvalósulásához az előzetes felvilágosítás szükségességet vetíti elő.
Két dolog alapvetően szükséges. Az egyik a saját média, amelynek nem kell feltétlenül valamiféle pártpropagandát fújni, elég, ha csak objektíven tájékoztat a világról, már az is aláássa az euroatlanti elit narratíváit. Ennek megteremtése elengedhetetlen, hiszen ma az európai polgár, akármerre tekeri a rádió gombját vagy akárhogy váltogat a tévécsatornák között, csak az euroatlanti háttérhatalom hangját hallja. A másik az egyes vitatott területekre vonatkozó koncepciók kidolgozása, illetve olyan tudásközpontok létrehozása, amelyek ezeket a koncepciókat a szuverenista felfogásnak megfelelően kidolgozzák.
A Hidegkúti Hírek Pesthidegkút életével, helytörténetével, kulturális eseményeivel és közéleti témákkal foglalkozik.