Még jóval a választási kampány előtt eltettük a Magyar Nemzet április 10. számát, a benne szereplő Huth Gergely „Az erő mindig alulról jön” című írásával együtt. A cikk főmondanivalójával ellentétben, – amelyet ugyan alaposan körbejárt, – mi igazán erre a mondatára figyeltünk fel;
Az erőink megtartásához, megtöbbszörözéséhez kölcsönös gesztusok szükségesek! Nem csak alulról jövők, de felülről érkezők is! Magyar Péter kiugrása például jó alkalom a sokunkat irritáló egyéb magyarpéterek azonosítására és kiszorítására a kormányzás környékéről.
Nagyon fontos, nagyon megterhelőek ezek a sorok, ezek a leírt szavak! [1]Tudjuk, hogy szövegkörnyezetéből kiemelni egy ilyen mondatot az hirtelen és szokatlan, legalábbis így tűnhet ez az eddig szervesen építkező olvasó számára. Én is valahogy így érzem, … Bővebben
Most, a választások eredményeinek birtokában és ismeretében, hozzáteszem hogy az említett személyek „azonosítására és kiszorítására” már jóval előbb sort kellett volna keríteni, illetve be sem szabadott volna engedni őket a kormányzás „környékére”, köreibe. A merítésnél, a felső és közép vezetők kiválasztásánál a Fidesz- KDNP-nek jobban kellett volna odafigyelnie, hogy kiket emel, enged döntő pozíciókba, s most nem kellene a kiszorítással bajlódnia. Valamilyen mértékben Orbán Viktor saját felelősségét is elismerte, közvetett módon a választás előtti nap estéjén interjújában, amikor a Fidesz budapesti politikai közösségének elégtelenségéről beszélt;
Fidesz budapesti szervezete megerősítése valahogy mindig elmaradt, be kell vallanom, hogy a szervezettségünk Budapesten nem éri el azt a szintet, amit az ország bármely városában, vagy falujában elért. A leggyengébben szervezett Fidesz közösség,…. politikai képviselete az Budapesten van. Ez a mi felelősségünk. Ezt én vállalom is……. mögötte nem volt egy felépített politikai közösség , ……..nem vagyunk esélytelenek, ha meg felelően dolgoztunk évekig (Budapesten rajta – szerk.) Ez hiányzott.
Orbán Viktor
Csapatépítés
A 2026-os választásokra új szervezésű csapattal kell indulni itt a II. kerületben, ez már biztos, már csak azért is, mert időközben kiöregedett, elfogyott a helyi Fidesz tagsága. Az utánpótlásról, „saját nevelésről” senki nem gondoskodott, sőt inkább azt érzékelte a helyi pártmunkára jelentkező kevés számú konzervatív érzelmű fiatal, hogy nem kapnak feladatot, nem érkeznek válaszok a kezdeményezéseikre. Magyarul: a régebbi, már bent lévő motorosok kerülik társaságukat. Ne csodálkozzunk ezek után azon, hogy a kampányidőszakra már csak egy kitartó, szűk kör próbált besegíteni a II. kerületi képviselő jelöltjeinknek! Lényegében magukra maradtak, a látható sikertelen eredménnyel. Hogy ebből mennyi írható a helyi Fidesz szervezet számlájára, és mennyi a budapesti propaganda gépezetére azt ma még pontosan nem tudjuk, de gyanítom, hogy hamarosan megismerjük a felelősök neveit.
Szervezetépítés – árnyék önkormányzatiság
Nem csak személyi kérdésekben, és nem csak a kampányidőszakban kell építkezni, hanem már holnaptól kezdve, és folyamatosan, s párhuzamosan minden téren. Teljesen más megközelítéssel, hozzáállással az eddig megszokottakhoz képest, mind személyi, mind kampány, és mind az idő kérdésében. A módszerek tekintetében pedig a régiekkel való radikális szakítás után akár a kísérletezést is ki kell próbálni. Mit jelenthet ez? Mind a 14 választókörzetben egyszerre kell meghirdetni a vállalkozó kedvű fiatalok számára az un. „árnyék önkormányzati képviselő jelöltségre” való jelentkezést. Próba időszakra a jelentkezőket a választott terepükön tevékenységükben minden tekintetben segíteni kell, hogy nevükkel együtt javaslataikat, akár ötletek szintjén is, azután, – amelyeket a potenciális választópolgáraiktól, velük egyeztetve gyűjtenek be, – a kerületi Fidesz szervezet továbbítsa az illetékes budapesti, avagy magasabb szervezetekhez, kormányszervekhez. A névvel való összerendelés azért szükséges, mert a javaslattevő javaslatának az esetleges kivitelezése során ő tud a legtöbbet a kívánalmakról, és a lakosság köréből érkező felajánlások, támogatások becsatornázását is ő tudja leginkább képviselni. A javaslatok sorsát is ő követi nyomon, illetve az ötletgazdákkal, mecénásokkal, szponzorokkal, a projekt egyéb résztvevőivel is ő tartaná a kapcsolatot, egészen addig, amíg befejezettnek nem tekinti az elkezdetteket, avagy másnak át nem adja, mással meg nem osztja az addig végzett munkáját. Munkájának értékeléséhez elengedhetetlen a „naplózás” és a „rész kiértékelés”, a mindennemű felelősségre vonása nélkül. A személyi kérdések mellett ez nem mást mint, lényegében véve az árnyék önkormányzatiságot jelenti, illetve annak munkáját foglalja össze, egybe az egyes választókörzetekben. A nagyobb, több választókörzetet is átfedő problémák, javaslatok esetén a jelentkezők együtt is működhetnek egymással, illetve együtt is kell működniük. A koordinációt is az együttműködni kívánókra kell hagyni, a kerületi Fidesz szerepe ilyenkor is az illetékesekhez történő továbbítás. A személyi/árnyékönkormányzatiság rendszer, módszer egyidejű építése mellett annak propagálása elengedhetetlen.
Más a propaganda
A propaganda teljesen más jellegű lenne az eddigieknél. Ideális lenne, ha a politikus személyiségének felépítése mellett a hangsúly a kézzelfogható fejlesztésekre, beruházásokra, működtetésekre terelődne át. Ezen kommunikáció során, elsősorban az eddig elspórolt anyagiakat nem lehetne majd a közösségi média látvány propagandájára a továbbiakban fordítani. Tudjuk, ez csak a kisebbik része volt a problémának, ami önmagában is jelentős hatástalansággal bírt. A jövőt illetően, lényegesen nagyobb anyagi erőforrásokkal, mindenki számára hasznosuló közösségi fejlesztéseket, beruházásokat, intézményi működtetéseket, szervezéseket kell elindítania a központi szerveknek. Ezek a kézzel fogható, szemmel látható fejlesztések, beruházások a leghatékonyabb propaganda eszközök. (Ezt már érdemes a helyi sajtó támogatásával abban nyomon kísérni.) A budai kerületek, így a második kerület lakói is többségükben igen jó egzisztenciájúak, s ez meghatározza az ezzel összhangban lévő masszív balliberális szemléletüket. Csak a nem biztos pártválasztók, a bizonytalankodók, és a protest szavazók köréből tud a jövőben a konzervatív oldal megnyerni magának embereket, akik látni fogják, hogy a kormányzat nem hagyja magára a balliberális vezetésű kerületet, hasonló együttműködési szerződések formájában, ahogy azt a konzervatív településekkel már kötött korábban. Szerződéskötésekkor természetesen nem szabad megtörténnie annak, hogy az vegyes finanszírozási forma legyen az önkormányzattal, mert a liberális önkormányzat képes akár menet közben kisajátítani magának az egész fejlesztést, beruházást…….
A konzervatív politikai közösség oldala, a folyamatosan működő árnyék önkormányzatiság, és az árnyék önkormányzati képviselőjelöltek a jó munkáik alapján – amely próbaidőszaknak, avagy valamilyen jobboldali, konzervatív előválasztásnak is tekinthető, – így már nagy eséllyel indulhatnának az országgyűlési/helyhatósági választásokon a győzelem reményében. A befejezett beruházásokkal, fejlesztésekkel a kerület minden lakója nyer, „emlékeztetve, hogy ez a fajta propaganda” más is, több is, és hatékonyabb az eddiginél. Emlékeztetve az utánunk következő generációt arra, hogy a konzervatív ember mindig a jövőre és a jövőnek épít elsősorban.
A Hidegkúti Hírek főszerkesztője, művészetfilozófus vagyok. Phd-mat a Pécsi Tudományegyetemen szereztem, operák etikai tartalmának vizsgálatára dolgoztam ki metodikai módszert.
Hivatkozások
↑1 | Tudjuk, hogy szövegkörnyezetéből kiemelni egy ilyen mondatot az hirtelen és szokatlan, legalábbis így tűnhet ez az eddig szervesen építkező olvasó számára. Én is valahogy így érzem, már csak azért is, mert az írás innen, a további, befejező egynegyede (a Csurka Istvántól idézettel együtt) már sehogyan sem illeszkedett az előzőekhez, még annak ellenére sem, hogy az író utolsó mondatával mégis csak visszatért; a „Mert az erő mindig alulról jön.” címben szereplő alap mondanivalójához, jelszószerű alapgondolatához. Hozzáfűzőm, hogy a „mert-el” való nyomatékosítással sem tudott kibillenteni abból a meggyőződésemből, hogy minden más mellett a fent idézett mondatokért írta meg az egész publicisztikáját. |
---|