Szeretetláng fesztivál Máriaremetén

Szeretetláng fesztivál Máriaremetén

Pesthidegkút sokoldalú település. Máriaremetén egy igazi búcsújáróhelyen, kegyhelyen érezhetjük magunkat. Különösen szembeötlő ez nyaranta, amikor több zarándoklatot, egész napos rendezvényt is tartanak. Így volt ez most augusztus 27-én is, amikor is hagyományosan a Szeretetláng fesztivált rendezték meg. Lehet, hogy a pesthidegkútiak közül egyesek még nem hallottak még Kindelmann Károlynéról (Szántó Erzsébetről), egy szent életű családanyáról, aki a sok megpróbáltatása közepette is mindig kitartott a hite mellett.

1913-ban született egy kispesti család 13. gyermekeként. Az I. világháborúban meghalt az édesapja, illetve a háborút követő spanyolnátha végzett a testvérei nagy részével is. Annyira kétségbeejtő helyzetbe került a családja, hogy a Nemzetközi Gyermeksegélyző Liga elvitte Svájcba egy mezőgazdasági gépgyáros családjához. Innen megszökött, amikor megtudta azt, hogy az édesanyja halálos beteg. Végül hazaért, de 12 éves korára minden közeli családtagját elvesztette, így saját magáról kellett gondoskodnia. Az alkalmi munkákból tengődő lány a templomokba járt melegedni, élete álma volt az, hogy a Jóistent szolgálhassa. Volt piaci hordár, cukorkaárus mozikban, hajnali péksütemény- és tejkihordó, krumplihámozó pékségben, vállalt idősgondozást is gazdag családoknál, de egy alkalommal még TBC kórházba is került, ahonnan megszökött. Nagy nehezen összekuporgatott keresetéből egy ápolónői tanfolyamot is elvégzett. Szeretett volna többet tanulni, de erre nem volt lehetősége sanyarú sorsa miatt. A mélyszegénységbe csúszott lányon végül a Krisztus Király egyházközség plébánosa segített, aki beajánlotta az egyházközség énekkarába. Itt ismerkedett meg a nála 35 évvel idősebb, jómódú német férjével, akivel egy időben itt éltek közöttünk, egy szép pesthidegkúti házban. 1945 húsvét vasárnapján 32 évesen özvegyen maradt hat gyermekével. A Rákosi-érában ismét üldöztetésnek volt kitéve, mivel nyíltan vállalta katolikus hitét. 1948-tól ismét alkalmi munkákból élt, mivel vallásossága miatt sehol sem talált állást. A ház körüli kertet művelte gyermekeivel, illetve ruhákat kötött, illetve hímzett. Tíz évig tartott a küzdelem a hivatalokkal, két alkalommal is majdnem sor került a család kilakoltatására, de a családi ima ereje és néhány régi barát megmentette őket. Volt, hogy nem fértek már föl a vonatra, máskor meg egy titkos jótevő lehúzta őket a kitelepítési listáról. Az ötvenes évek végéig napi 12 órában dolgozott, volt vasgyári munkás, takarító és szakácsnő is, míg végre a rezsim enyhülésével segédápoló lehetett a Széher Úti Kórházban. Vallásosságát jelzi az is, hogy a pesthidegkúti ház kertjében építtetett egy picinyke házikót, ahova imádkozni járt, illetve egy lourdes-i Szűzanya barlangot is. Gyermekei felnőtté válása után 1961-től 1983-ig rendszeresen kapott kinyilatkoztatásokat Jézustól és Szűz Máriától, melyeket lelki naplójában jegyzett föl. A magánkinyilatkoztatásokat belső hallás, misztikus megtapasztalás útján szerezte meg, tehát ő nem látta vagy hallotta közvetlenül az üzenetek átadóit, de ez semmit sem von le a hitelességükből.

A Szeretetláng kinyilatkoztatás nem változtat meg semmit sem a Szentírás szövegén, ugyanakkor a Szűzanya üzenetei segítenek minket abban, hogy egyfajta mankót kapjunk az evangélium megéléséhez korunk modern világában is. A Szűzanya a Szeretetláng formájában magát Jézus Krisztust nyújtja felénk, azt szeretné, hogy tartsunk bűnbánatot, imádjuk az Urat az Oltáriszentségben, böjtöljünk, vállaljunk áldozatot a lelkek megmentéséért, hogy ezek segítségével magát, Jézust fogadhassuk be a szívünkbe. Ha ugyanis ezt megtesszük, a sátán elveszíti felettünk a hatalmát. Ugyan a Kindelmann Károlyné által építtetett Kisház és a lourdes-i barlang ma már nem állnak, de a Szeretetláng mozgalom lelkisége szétterjedt a világban, 6-7 millió tagja van a mozgalomnak. A Szeretetláng előmozdítja a családokban az együtt-imádkozást, mint a személyes és közösségi megszentelődés és kiengesztelődés módját és eszközét, hogy a családok így „szentéllyé” váljanak. Az alapító lelki naplója Erdő Péter bíboros, prímás, Esztergom-budapesti érsek megbízásából, teológiailag átvizsgált és jóváhagyott formában látott napvilágot 2009-ben. Országszerte tizenöt-húszezer ember imádkozik a Szeretetláng kiáradásáért.


Az egész napos programsorozat reggel a rózsafüzér imádsággal indult, mely különösen kiemelt szerepet kap a Szeretetláng-mozgalom követőinél. Együtt imádkozták párok, családok, majd utána tanúságtételek következtek. Megható volt a legelső, Dr. Loós Anita tanúságtétele, aki klinikai szakpszichológusként dolgozik a Bethesda Kórházban. Egészen kis korától kezdve református nevelésben részesült elsősorban nagymamája által, de nem volt mindennapjainak része a hit megélése. A 30-as évei elején, egy nagy válságot követően nyert mélyebb hitet és fordult a Jóisten felé. Ekkor a „lélek sötét éjszakáján” feltette a kérdést önmagának, hogy mi értelme az életének. Az anyagi világ csábításával szemben elkezdett mélyebb irodalmat olvasni, többek között Victor Frankl könyveit. Ő Freud-dal szemben a lelki szenvedésekre az élet-lét értelmére vonatkozó kérdések feltevésével és megválaszolásával nyújtott gyógyírt. Dr. Loós Anita a legelső adásnaptól kezdve a Mária rádió hallgatójává vált. Kezdetben a rózsafüzérnél még elkapcsolt, de később rájött arra, hogy a rózsafüzér is a lelki békéjét szolgálja és ma már rózsafüzér imacsoportot is vezet, illetve a Mária rádióban is műsorai vannak hit és tudás témakörében, melyeknek vezető gondolata az, hogy Isten adja a tudományt. A máriaremetei Szeretetláng fesztiválon is részt vett, és bár eredetileg nem tervezte, de egy barátnőjének a hatására maradt a Szentségimádáson is. Az Oltáriszentséget meglátva térdre borult és ekkor tért át a katolikus hitre. A Szeretetláng-mozgalom mottójának megfelelően azt vallja, hogy felelősségünk nem csak a család, hanem a közösség szolgálata is. Mindenkinek pontosan azt a feladatott kell ellátni, amit a Jóisten ránk bízott, ugyanis az a teher könnyebb, az az iga édesebb, mert Jézus is besegít. Reméli, hogy mindenki megtalálja a karizmáját és meg tudja élni azt. A valódi önmegvalósításnak nem Istenen kívül, hanem Istennel egységben kellene létrejönnie.

A 11 órakor kezdődő ünnepi szentmisét követően Pitti Katalin operaénekesnő régi magyar és klasszikus Mária-énekekkel köszöntötte a Szűzanyát; zongorán kísérte Hegedűs Valér. Délután az USÁ-ból érkezett Jim Blount atya előadásai következtek, majd Szentségimádással zárult a nap.

Középkori eredetű magyar Mária-ének Pitti Katalin operaénekesnő előadásában
Kodály Zoltán: Ave Maria Pitti Katalin operaénekesnő előadásában

A Hidegkúti Hírek Pesthidegkút életével, helytörténetével, kulturális eseményeivel és közéleti témákkal foglalkozik.

Írja be a keresőszót fentre és nyomja meg az entert a kereséshez. Az ESC megnyomásával tudja a keresést megszakítani.

Vissza a lap tetejére

Ez a weboldal a felhasználói élmény javítása, valamint a zavartalan működés biztosítása érdekében sütiket (cookie-kat) használ. A sütik kikapcsolása a böngésző beállításaiban lehetséges.

View more
Cookies settings
Elfogadom
Adatvédelmi és Cookie szabályzat
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Kik vagyunk

A weboldalunk címe: http://www.hidegkutihirek.hu.

Melyek azok a személyes adatok, amiket gyűjtünk és milyen céllal gyűjtjük ezeket

Hozzászólások
Hozzászólás beküldésekor a hozzászólási űrlapban megadottakon kívül begyűjtésre kerül a hozzászóló IP címe és a böngészőazonosító karakterlánc a kéretlen tartalmak kiszűrése céljából. Egy személytelenített, az e-mail címből előállított karakterlánc (hashnek szokás nevezni) kerül továbbításra a Gravatar szolgáltatás felé, ha ez az oldalon használatban van. A Gravatar szolgáltatás feltételei az alábbi címen tekinthetőek meg: https://automattic.com/privacy/. A hozzászólás elfogadása után, a hozzászólásunk tartalma és a profil képünk is megjelenik nyilvánosan.
Média
Amennyiben regisztrált felhasználó által kerül kép feltöltésre a honlapra, kerülni kell az az olyan EXIF-eket, amelyekben GPS pozíció adatok is szerepelnek. A honlap látogatói ezeket letölthetik és kinyerhetik a helyadatokat a honlapon található képekből.

Kapcsolatfelvételi űrlapok

Sütik
Ha hozzászólást adsz a honlapodon, bejelentkezve maradhatsz a megadott neved, e-mail-ed és webcímed eltárolásával egy sütiben. A tárolás a te kényelmi célokat szolgálja azért, hogy a következő hozzászóláskor ezeket az adatmezőket ne kelljen kitöltened. Ezeknek a sütiknek a lejárati ideje 1 év. Ha rendelkezünk felhasználói fiókkal és be is vagyunk jelentkezve erre a honlapra, akkor átmeneti sütiket állítunk be, annak érdekében, hogy megállapítsuk, hogy a böngésző elfogadja-e a sütiket. Ezek a sütik nem tartalmaznak személyes információt, és törlődnek, ahogy bezárjuk a böngészőt. A honlapra történő bejelentkezéskor több sütit hozunk létre, amely elmenti a bejelentkezési információt és a szerkesztőfelület megjelenítési opcióit. A bejelentkezési sütik két napig érvényesek, a szerkesztőfelület megjelenítési opcióit tároló süti egy évig. Amennyiben az “Emlékezz rám” opciót bejelöljük, a bejelentkezés két hétig folytatódik. Kijelentkezéskor a bejelentkezési sütik eltávolításra kerülnek. Amennyiben bejegyzést vagy oldalt szerkesztünk, egy újabb sütit tárol el a böngészőnk. Ez a süti nem tartalmaz személyes adatot, egyszerűen csak a bejegyzés azonosító számát tárolja, amelyet szerkesztettünk. Egy nap múlva jár le az érvényessége.
Más honlapokról származó beágyazott tartalmak
A honlapon elérhető bejegyzések külső forrásból származó beágyazott tartalmakat (pl. videók, képek, cikkek stb.) használhatnak. A külső forrásból származó beágyazott tartalmak pontosan úgy viselkednek, mintha meglátogattunk volna egy másik honlapot. Ezek a webhelyek lehetséges, hogy adatot gyűjtenek a látogatókról, sütiket vagy harmadik féltől származó követőkódot használnak, figyelik a beágyazott tartalommal kapcsolatos felhasználói viselkedést, ha rendelkezünk felhasználói fiókkal és be vagyunk jelentkezve az oldalra.

Analitika

Kivel osztjuk meg a felhasználói adatokat
Mennyi ideig őrizzük a személyes adatot
Ha hozzászólunk, a hozzászólás és annak metaadatai nem meghatározható ideig a rendszerben maradnak. Ennek célja, hogy az összes ezt követő bármely hozzászólás általunk megismertté és jóváhagyottá váljon, azaz ne kerüljön fel a moderálandó hozzászólások listájára. A honlapon regisztrált felhasználók (ha vannak ilyenek) személyes adatai a saját felhasználói profiljukban is tárolásra kerülnek. Minden felhasználó megtekintheti, szerkesztheti vagy törölheti a személyes adatait bármikor (kivéve, hogy nem változtathatja meg a saját felhasználói nevét). A honlap rendszergazdái ezen információkat szintén megtekinthetik és szerkeszthetik.

Milyen jogokkal rendelkezik a felhasználó a saját adatai kapcsán

A weboldalon regisztrált fiók vagy hozzászólás írása esetén kérhető a személyes adatok export fájlban történő megküldése, amely bármilyen adatot tartalmaz, amit korábban a felhasználó rendelkezésünkre bocsátott. Kérhető továbbá, hogy bármilyen korábban megadott személyes adatot töröljük. Ez nem vonatkozik azokra az adatokra, amelyeket adminisztrációs, jogi vagy biztonsági okokból kötelező megőriznünk.

Hová továbbítjuk az adatokat

A látogatók által beküldött hozzászólásokat automatikus spamszűrő szolgáltatás ellenőrizheti.

Kapcsolati adatok

Hidegkúti Hírek
Kiadja: Új Hírek Média Korlátolt Felelősségű Társaság
1137 Budapest Katona József utca 6. 2/24
Kiadásért felel: Dr. Gór Csaba Gyula
Lap menedzser: Dr. Erdősi Károly, Küller András
Főszerkesztő: Dr. Erdősi-Boda Katinka
E-mail: info@hidegkutihirek.hu
Save settings
Cookies settings