Korábban, tegnapelőtt megjelent politikai helyzetelemzésünkre a szerkesztőségünkbe az alábbi olvasói levél, írás érkezett, így ezt most közzétesszük, további gondolkodásra, közösségteremtő szándékkal;
Tisztelt Szerkesztőség!
Fordulatként aposztrofálja Gyurcsány Ferenc a vasárnap történteket, (Lásd. Őrsi Gergely és a trójai faló esete), amikor is a DK-s Nagy Eszter legyőzte Bálványkövi Istvánt, a Fidesz – KDNP jelöltjét a Felvinci út – Balogvár utca – Fillér utca – Széll Kálmán tér határolta csöppnyi terület liberális baloldalra szavazott lakóinak segítségével.
Az „aposztrofál” szó jelentése a magyarban nem más, mint megszólít, egy távollevő személyt említ, célzást tesz rá, valakihez fordul. Ezért a „fordulat” szó jelentése a fent említettek kontextusában igencsak problémás, mert ha sorban nézzük és kielemezzük az egyes szavakat, akkor bizony ezek közül egyetlen felsorolt sem állja ki az ilyetén való megmérettetést semmilyen viszonylatban sem.
Először is nézzük a „fordul – fordulat” közös gyökerű szavak egymáshoz való kapcsolódását. Mindkettő; a változik is, a változás is valamilyen meglévő helyzetnek, állapotnak az alakulására utal, amelynek során új helyzet, állapot jön létre. A választókerületnek eddig is DK-s képviselője volt, most az új is Dk-s. Változás nincs. Sajnos, tehetjük hozzá mi jobboldaliak. De nézzük tovább visszafelé; – az aposztrofál szó jelentése alapján – „egy távollevő személyt említ, célzást tesz rá”. A fizikai teret tekintve Nagy Eszter egyáltalán nem mondható távollevőnek Gyurcsány Ferenctől, hiszen a Szemlőhegyi villa csak pár utcányira található, a 2. sz. választókerülettől. Az eszmetársnak, – akire pártjának az elnöke „célzást tesz (tett)” – minden segítséget megadott. Így azután a „megszólítás” még véletlenül sem Nagy Eszternek van címezve, hanem a jobboldali választópolgárnak, annak is reménnyel megtelt közérzetének szétszakítására.
Pedig egyáltalán nincs okunk a szomorúságra. A csöppnyi terület liberális baloldali szavazóinak hozzáállását nem lehet kivetíteni a jövőre, avagy éppen az egész kerületre, még inkább Budapestre, az országra. Ahogy azt Gyurcsány Ferenc a „Fordulat” hangzatos szavával most sugallja. Tudja Ő is, hogy nincs semmiféle változás, itt a Rózsadombon. Látszik, hogy lassan-lassan azért felébred, hogy nem kellett volna április 3-án önként odaadnia a szivárványkoalíció kis pártjainak Budapest kerületeit. Akkor még lett volna rá lehetősége arra, hogy pártja nagyobb és erősebb legyen. (Lásd. 06.17 A felesleges és költséges kutyakomédia I. És 06.22 A felesleges és költséges kutyakomédia II. (Közélet és politika)). Ébredése során ma már azt is látja, hogy a kicsiért is mindent meg kell tennie, mert máshol már nem volt annyira sikeres, például a szomszédos I. kerületben sem. (Lásd. 09.26 Időközi választás a II. kerületben ).
Természetesen fel kell tennünk magunknak a kérdést, mit kell másképpen tennünk a jövőre vonatkozólag? Nem sokat lehet tenni az ott lakó, többségében egzisztenciálisan-és anyagilag is „jól eleresztett” polgárok szemléletének megváltoztatásáért, mert közülük sokan „státuszukból” kifolyólag érzéketlenek a kormány szociális, gazdasági politikájára, a nemzeti kérdés számukra nem mond semmit, zsigerből utálják a konzervatív értékeket. Őket csak akkor lehetne megnyerni a konzervatív ügynek, ha még több egzisztenciális-és anyagi forráshoz juttatná hozzá Őket a jobboldal. De annyi nincs, amennyi számukra elegendő lenne….
Az a munka marad számunkra, hogy azok, akik most nem mentek el szavazni jobboldalról, – de a baloldalról is, – azokat meggyőzzük igazunkról. Ez sem kis munka, de reményteli, és más választásunk úgysincs, mint a minél nagyobb számú, folyamatos, és gyakori személyes találkozások során felépítsünk egy olyan közösséget, hogy a 2024-es önkormányzati választáson kerületünkben „valóban Fordulat” legyen. Természetesen a Fidesz – KDNP budapesti politikájában a kedvező lehetőségeket – az itt lévő sajátosságok figyelembevételével – a II. kerületben is meg kell teremtenie.
A Hidegkúti Hírek Pesthidegkút életével, helytörténetével, kulturális eseményeivel és közéleti témákkal foglalkozik.