Prof. Dr. Kásler Miklós interjúja kapcsán Tordai Bencében az a gondolatsor indult el, hogy vajon „orvos látta már Kásler minisztert?”
Erre a költői kérdésre az országgyűlési képviselő nevesítette, mit is kifogásol ő a magyar egészségügyben.
1. A Covid halálos áldozatainak száma
A koronavírusban elhunytak száma több mint 45.000 fő.
Tordai Bence
Természetesen a tény, az tény. No de az ördög mindig a részletekben van.
Először is aki meghal, az mind keringési és/vagy légzési elégtelenségben hal meg. Ez a halál ok! Ennek kiváltója lehet számos alapbetegség és az erre rárakódó egyéb megbetegedés, melyek közé tartozik a Covid-19 is. Ehhez járul további faktorként az adott egyén szervezetének aktuális immunstátusza, valamint az őt ellátó egészségügyi személyzet munkájának az eredője.
Azt, hogy 45.000 ember halála sok, vagy kevés, azt csak az alaphalálozási adatokhoz való viszonyításban van értelme vizsgálni. Elemezendő, hogy a Covid-19 előtti halálozás mértéke mennyivel emelkedett meg ezen vírus hatására. Ha így szemléljük az adatokat, akkor hazánk az EU átlagához viszonyítva annak alsó harmadában van.
Természetesen a magyar (Covid előtti) átlagéletkorra is rányomja bélyegét proletárdiktatúra, a szocializmus alapjainak lerakása, majd annak teljes felépítése felé vett irány. Értsd: másod-, harmad állások, stb. Ha most a 10 évvel ezelőtti magyar átlagéletkort tekintjük kiindulási alapnak, akkor láthatjuk, hogy az akkori érték 41.5 év volt, ami utána lassú, egyenletes emelkedést mutatott. 2019-ben :42.7 majd 2020-ban: 42.8 végül 2021-ben: 42.9 volt. Tehát a Covid 19 ellenére is emelkedett a magyar átlagéletkor! Ez a megdönthetetlen bizonyítéka annak, hogy a kormány jól kezelte a pandémiát! (Ami pedig az egyes országok statisztikáinak összehasonlíthatóságát illeti, azzal kapcsolatban le kell szögezni, hogy mindenki más és más statisztikai metodikát, módszertant használt/használ, ezért az ilyen módon mért adatokból levont tanulságok fals, hibás eredményre vezetnek.)
2. Az egészségügyben felmondott dolgozók száma
Az egészségügyben felmondott dolgozók száma 17000 fő.
Tordai Bence
A „szerző” nem adja meg ezen értesülés forrását. A valóság ezen állítással szemben viszont az (forrás: KSH), hogy a magyar egészségügyben 2012-ben, azaz 10 évvel ezelőtt 175.000 ember dolgozott, és azóta évről évre lassú emelkedés volt tapasztalható, ami 2019-re elérte a 181.000 főt. Ez a szám 2020-ban 179.000-re csökkent, vagyis a változás elenyésző, 1.1% volt.
3. Kórházból hazaküldött betegek
A kórházakból hazazavart emberek száma 20.000 fő.
Tordai Bence
Ez az adat is nélkülözi a forrásmegjelölést! Olyannyira hitelt érdemlő, mint Kórozs Lajosnak az „álmentős” hazudozóval készített interjúja.
A valóság pedig az, hogy valójában a járványnak volt olyan szakasza, amikor Covidos betegek elhelyezése céljából ágykapacitásokat kellett felszabadítani, és természetesen a pácienseket otthonába bocsátó orvosok körültekintésének köszönhetően ebből senkinek sem származott egészségkárosodása.
Ha és amennyiben Karácsony Gergely nem kaszálja el a kormány „szuper-kórház” építési szándékát Dél-Budán, akkor az ott létrejövő ágykapacitás elegendő lett volna minden további intézkedés nélkül is a betegek elhelyezésére. A magyar egészségügy felkészültségét, szervezettségét, rugalmasságát bizonyítja, hogy ennek hiányában is képes volt helyt állni.
4. Fel nem derített daganatos megbetegedések
A fel nem derített daganatos megbetegedések száma 5000 fővel több, mint az előző években.
Tordai Bence
Tudom Tordai Bence, hogy közgazdász diplomája van, de hogy logikából most elégtelent kap, az tuti. „A fel nem derített … megbetegedések száma” nulla (!), hiszen nem derítették még fel. A nulla pedig nem lehet 5000 fővel több, mint amennyi volt az előző években, mert akkor a korábbiakban pedig -5000 kellett volna legyen, ami képtelenség!
Savanyú a szőlő
Kapcsolódó cikkünkben rátérünk Prof. Dr. Kásler Miklós interjújának azon részleteire, melyekkel Tordai Bence nem foglalkozik. Érthető, hiszen savanyú a szőlő.
Epilógus: „miért beszél arabusul, aki nem tud arabusul?”